Dzierżawa drukarek

Czy drukowanie musi być drogie?

Na rynku dostępnych jest bardzo dużo wszelakich urządzeń drukujących od małych drukarek na biurko do pracy typowo domowej poprzez średniej wielkości urządzenia, aż po duże kserokopiarki. Wybór urządzenia drukującego niejednokrotnie bywa przypadkowy przez co wybieramy najtańsze urządzenie nie patrząc na koszty późniejszej eksploatacji. Dobór odpowiedniego urządzenia do potrzeb może okazać się bardzo trudny dlatego najlepiej przed zakupem lub wymianą urządzeń warto wykonać audyt drukarek. Pozwoli nam to dopasować sprzęt idealnie do potrzeb i oszczędzi nie tylko pieniądze, ale również sporo czasu. Drukowanie w firmie wcale nie musi być drogie. Coraz większą popularnością cieszy się wynajem drukarek czy też kserokopiarek. Pozwala to nie tylko oszczędzić w początkowym etapie gdzie nie musimy inwestować własnych środków w urządzenia, ale również na etapie eksploatacji urządzenia ponieważ rozliczamy się miesięcznym abonamentem i żadne koszty nas nie zaskoczą.

Ile tak naprawdę kosztuje wynajem drukarki lub kserokopiarki?

Tak naprawdę koszt miesięczny wynajmu drukarki lub kserokopiarki w największej mierze zależy od tego ile drukujemy na urządzeniu. Wbrew opinii wielu osób wynajem urządzenia drukującego może być opłacalne zarówno w przypadku gdy drukujemy niewiele jak i wtedy gdy nasza firma drukuje bardzo dużo. Poniżej postaramy się przedstawić poszczególne opcje na urządzenia małe jak i duże.

Mała drukarka mono A4Urządzenie wielofunkcyjne mono A4Urządzenie wielofunkcyjne kolorA4Kserokopiarka A4 / A4 kolor
90zł netto / miesięcznie120zł netto / miesięcznie180zł netto / miesięcznie200zł netto / miesięcznie
3 000 stron A44 000 stron A43 000 stron A4 mono / 600 stron A4 kolor5 000 stron A4 mono / 1 000 stron A4 kolor
cennik dzierżawy drukarek

Jak widać w powyższej tabeli rozbieżność cen urządzeń jak i liczba wydruków zawarta w abonamencie różni się znacznie. Dobranie odpowiedniego urządzenia do potrzeb jest w tym wypadku sprawą kluczową.

Co dostajemy w abonamencie za dzierżawę drukarki, kserokopiarki?

W ramach abonamentu za wynajem drukarek lub kserokopiarek otrzymujemy przede wszystkim urządzenie, ale nie tylko. Podpisując umowę w ramach współpracy otrzymujemy wszystkie materiały eksploatacyjne takie jak tonery czy bębny, ale również wsparcie techniczne. Bez dodatkowych opłat przeprowadzany jest serwis urządzenia nie ponosimy też kosztów części do wynajmowanego urządzenia. W większości przypadków instalacja urządzenia wraz z dostawą do miejsca docelowego również nie wiąże się z dodatkowymi kosztami.

Opłaty poza abonamentem?

Podstawową opłatą dodatkową, która nie jest zawarta w abonamencie jest zakup papieru do urządzenia drukującego. Musimy pamiętać o tym, że ten koszt jest z reguły po stronie firmy wynajmującej drukarkę lub kserokopiarkę. W abonamencie nie jest zawarty też prąd zużyty przez urządzenie jednak w większości drukarek i kserokopiarek zużycie nie jest zbyt wysokie szczególnie w trybie czuwania.

Najczęściej jednak największy koszt opłat poza abonamentem stanową wydruki. W przypadku każdego urządzenia w ramach abonamentu otrzymujemy określoną pulę stron do wydrukowania w danym miesiącu rozliczeniowym. Jeżeli liczba stron zostanie przekroczona musimy się liczyć z dodatkową opłatą za każdą wydrukowaną stronę poza abonamentem. Licznik stron znajduje się w każdym urządzeniu, a dostęp do niego mamy z poziomu urządzenia jak i poprzez specjalną aplikację na której możemy sprawdzić ilość wydrukowanych stron.

Dodatkowe opłaty mogę się pojawić również w przypadku uszkodzenia urządzenia. Oczywiście nie chodzi o uszkodzenia spowodowane normalną codzienną eksploatacją drukarki lub kserokopiarki. Te naprawy nie są obciążone kosztami dodatkowymi. Jednak w przypadku uszkodzenia urządzenia przez użytkownika musimy się liczyć z tym, że pojawi się dodatkowa opłata za wykonaną usługę serwisową, ale również za części, które zostały w urządzeniu wymienione lub naprawione.

Wynajem drukarek i kserokopiarek staje się coraz bardziej popularny. W celu uzyskania indywidualnej wyceny zapraszamy do kontaktu za naszą firmą.