Home Office

Home office – wyrażenie, które obecnie przeżywa swoje 5 minut, a wszystko za sprawą pandemii koronawirusa, która opanowała cały świat. Szybko rozprzestrzeniający się wirus sprawił, iż codzienne funkcjonowanie wymagało wielu zmian. Jedną z nich jest ograniczenie wyjść, a co za tym idzie wdrożenie pracy zdalnej. I choć rozwiązanie to dla jednych jest błogosławieństwem, a dla innych przekleństwem, tak samo wymaga w obu przypadkach przygotowania oraz ustawienia odpowiedniego stanowiska w domu.

Oprócz oczywistego wyposażenia, jakim jest komputer lub laptop z dostępem do stabilnego łącza internetowego kolejnym, niezbędnym urządzeniem okazuje się drukarka. Problem natomiast polegać może na wyborze urządzenia odpowiedniego, spełniającego wzorowo swoje zadanie i wpasowującego się w domowe warunki. Jeśli wizja poszukiwań idealnego sprzętu wywołuje ból głowy już na wstępie, poniżej podpowiadamy na jakie modele warto zwrócić szczególną uwagę.

Podstawą funkcjonalność i wymiary

Warunki do pracy w domu mogą być różne. W końcu nie każdy dysponuje dodatkowym pokojem lub wolnym kątem, w którym mógłby ustanowić swoje zastępcze biuro i móc otoczyć się dotychczasowym wyposażeniem firmowym. Jeśli rzeczywistość nie jest dość łaskawa i do dyspozycji mamy zaledwie mały stolik pod laptopa, a zależy nam na wydrukach, przy czym nie mamy specjalnych wymagań, wtedy pomocna okazać się może drukarka HP M402DN. Jest to nieduże, lekkie urządzenie przeznaczone wyłącznie do monochromatycznych (czarno-białych) wydruków. Szybka i wydajna, spełni wzorowo swoje zadanie.

Jeśli jednak charakter pracy wymaga dodatkowych czynności jak skanowanie czy kopiowanie, zdecydowanie lepszym wyborem będzie urządzenie wielofunkcyjne. Przykładem modelu spełniającego te oczekiwania jest HP M428fdw. Również w tym wypadku wydruki są monochromatyczne, ale samo urządzenie jest nieznacznie większe od wcześniej zaproponowanego typu.

Wisienką na torcie, a zarazem modelem dla osób bardziej wymagających, dysponujących nieco większą przestrzenią jest Ricoh MP C3003. To wielofunkcyjne urządzenie może poszczycić się dużym potencjałem. Oferuje bardzo dobrej jakości kolorowe wydruki, a także obsługę wielu formatów. Wyposażone zostało dodatkowo w gniazdo SD, a także kartę sieciową. Model zdecydowanie godny uwagi.

Wiem jakie urządzenie, ale co dalej?

Zanim przystąpi się do poszukiwania sprzętu najbardziej nam odpowiadającego, należy przede wszystkim określić do czego będzie on potrzebny. Jest to podstawa, która ułatwi dalszy proces decyzyjny. Jeśli już ustalimy konkretny model, ale może przerazić nas cena urządzenia, do wyboru mamy inną, atrakcyjną opcję – wynajem drukarek.

Takie rozwiązanie okazać się może korzystne, zwłaszcza przy tymczasowym charakterze pracy zdalnej. Procedura ta opiera się na podpisaniu umowy z naszą firmą, ustaleniu czasu, na jaki wynajem ma trwać i podjęciu decyzji co do konkretnego modelu urządzenia. Olbrzymim plusem tej opcji jest fakt, iż można zaopatrzyć się w sprzęt bardzo dobrej jakości nawet wtedy, gdy nie stać nas na jego zakup. Jedyne koszty jakie ponosi się w tym wypadku to comiesięczny abonament. Koszty materiałów eksploatacyjnych czy serwisowanie ponosi i zapewnia TonDruk. Dzięki temu, sprawami technicznymi nie trzeba zaprzątać sobie głowy, a jedynie skupić się na własnej pracy i przetrwaniu tego kłopotliwego czasu pandemii.